Gökdelenlerin Arasındaki Ağaç Ev

yorumsuz
81 views

Gökdelenlerin Arasındaki Ağaç Ev

Gucci Circular Lines‘ın ilk koleksiyonu Gucci Off The Grid, Los Angeles’ın merkezinde beklenmedik manzaralara sahne olan rustik bir ağaç evde fotoğraflandı. Gucci‘nin kreatif direktörü Alessandro Michele tarafından tasarlanan cinsiyetsiz koleksiyon, doğaya yönelen özgür bir yolculuğa gönderme yapıyor. Bavul, aksesuar, ayakkabı ve hazır giyimden oluşan Gucci Off The Grid’de kullanılan malzemeler atıklardan üretilen rejenere naylon ECONYL® gibi geri dönüştürülmüş, organik ve sürdürülebilir kaynaklı.

king-princess-gucci

Çevresel ayak izimizi hafifletmenin özgürlüğümüzü artıracağına inanan Gucci, fotoğrafçı ve yönetmen Harmony Korine tarafından çekilen kampanyanın arka planına yükselen betonların arasında kabaca inşa edilen bir ağaç evi aldı. Basit bir yaşam tarzını sembolize eden ağaç evle gökdelenlerin yarattığı zıtlığın sonucunda ortaya çıkan kareler çevre ve diğer insanlara saygı duyulması gerektiğini hatırlatıyor.

Koleksiyonun takım çalışması olduğunu belirten kreatif direktör Alessandro Michele, kampanya için “Şehir merkezinde bir ağaç ev yapabileceğimizi hayal ettim, tıpkı parkta oynayan çocuklar gibi. Çünkü hepimizin bu evi inşa etmesi ya da orada olmadığı zamanlarda bile gezegenimizin var olduğunu bilmesi gerekiyor” dedi. Kampanya çekimlerinin başrolünde Grammy ödüllü müziysen Lil Nas X‘in yanı sıra King PrincessMiyavi ve Jane Fonda gibi ünlü isimler var.

Koleksiyonda kullanılan temel malzeme ECONYL®, terk edilmiş balık ağları gibi atıkların geri dönüştürülmesiyle elde ediliyor. Sürdürülebilir kaynaklardan üretilen kaliteli ipliği kullanan ilk lüks marka olan Gucci, üretiminde 2016’dan bu yana ECONYL® ipliğine yer veriyor. Devamlı bir döngüyü desteklemek için artan kumaşları yeniden üretime sokan Gucci Off the Grid koleksiyonu, çevre için çalışmalar yürüten Gucci’nin hamlelerinden yalnızca biri. Sera gazı emisyonunu azaltmak için önemli aksiyonlar alan modaevi, dünyanın önemli yerlerindeki orman ve biyolojik çeşitliliği korumak için REDD+ projelerini de destekliyor.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın