Kitap Önerileri – En Çok Satan Kitaplar ve En İyi 10 Kitap Önerisi

yorumsuz
86 views

Kitap Önerileri – En Çok Satan Kitaplar ve En İyi 10 Kitap Önerisi

En İyi Kitap Önerileri

Okumak bir alışkanlıktır, bağımlılıktır, bir kere tadına varan kişi bir daha asla bırakamaz. Kitap okuyan insanlar stresten uzaklaşırempati kurmayı öğrenir ve hafızasını güçlendirir. Sizlerde bir okuyucuysanız bu kitap önerisi içeriğimize göz atmalısınız. Sizler için birbirinden farklı güzel kitapları derledik. İşte dünyanın en güzel kitap önerileri…

1. Kedi Beşiği – Kurt Vonnegut

Kurt Vonnegut tarafından yazılmış bir bilim kurgu kitabıdır. 1963 yılında piyasaya sürülen bu kitap 2014 yılının en iyi kitabı seçilmiştir. En çok okunan kitaplar arasında yer alan Kedi Beşiği adlı kitabın konusu Bokononism denen bir din ve Ice Nine adında bir madde vardır. Kitaptaki Bokononism konusu bir din olarak betimlenmektedir. Hikaye bu iki konu çerçevesinde ilerlemektedir.


2. Yağsın Yağmur – Paul Bowles

Paul Bowles, Batı ülkesi vatandaşının hiçbir özelliğini bilmeden yabancı bir ülkeye yaptığı geziyi işlemiştir. Yazar tarihten kalma uyuşturucularla tanışır ve yeni yaşamında heyecanlı bir şeyler olması adına farklı işlere kalkışır. Sizde bir kitap önerisi listesi yapıyorsanız bu kitabı da listenize koymanızı öneririz.


3. Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

Şair bu kitapta farelerin ve insanların hiçbir zaman hayallerine ulaşamadıklarından bahsetmektedir. Psikolojik kitap önerisi arayan okurların bu kitabı kaçırmamaları gerekmektedir.


4. İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

Sabahattin Ali bu kitabı 1940 yılında yazmıştır. Biliyoruz ki Sabahattin Ali ülkemizin toplumsal gerçekliğini, insanın iç dünyası üzerinden anlatmayı gerçekten başarabilen yazarlarımızdan biri. İçimizdeki Şeytan adlı romanın olay örgüsünde; Parasızlıkçaresizlik, içinde bulunulan şartlar sayesinde yapılan yanlışlar var.


5. Sineklerin Tanrısı – William Golding

Herkesin büyük hayranlıkla okuduğu ve tüm zamanların en çok okunan kitabı William Golding’in yazdığı Sineklerin Tanrısı adlı kitap basım aşamasında birçok sıkıntıyla karşılamıştır ancak basımından sonra Nobel edebiyat ödülü almıştır. Bu kitabın konusu bir adada başlar ve biter. Okul çağındaki çocuklar nükleer saldırı nedeniyle güvenli bir bölgeye götürülürken uçakta yaşanan kaza ile bir adaya düşerler. Makinist ve diğer yetişkinler kazada ölür. Bir başlarına kalan bu küçük çocuklar adada hayat mücadelesi vermeye başlarlar.


6. Dönüşüm – Franz Kafka

Kitapta toplam 6 karakter vardır. Bir sabah böcek olarak uyanan gençle hikaye başlayıp kısa süre sonra ölmesiyle son buluyor. Sizlerde klasik kitabı okuruysanız Dönüşüm’ü mutlaka listenize almanızı öneririz.


7. Veronika Ölmek İstiyor – Paulo Coelho

Hikaye Veronika’nın geçtiği zorlu süreçleri anlatmaktadır. Veronika ilgi odağı, güzel bir kızdır. Fakat iç dünyasında o kadar amaçsız ve yalnızdır ki ölmeye karar verir. Ancak istediği olmaz ve gözlerini bir akıl hastanesinde açar.


8. City of Girls- Elizabeth Gilbert

City of Girls, kadın cinselliğine tepki göstermek amacıyla yazılmıştır. Ayrıca bu kitap gerçek sevginin öz niteliklerini araştırmaktadır. Elizabeth, yaptığı açıklamada “City of Girls, başka hiçbir şeye benzemeyen bir aşk hikayesidir” dedi.


9. Mrs. Everything: A Novel – Jennifer Weiner

Altmış beş yıl süren Jo ve Bethie Kaufman’ın hikayesi 1951’de başlamıştır. Bu kitap büyük acıları çeken birisinin hareketli hayatını anlatmaktadır.


10. The Night Tiger – Yangsze Choo

Bu kitap 1930’lu yıllarda Malezya’nın güzel yemeklerine ve kültürlerine alışmak için çabalayan bir kimsenin hayatını anlatmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın