Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler En İyi Filmler

yorumsuz
92 views

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler En İyi Filmler

Kitap Hırsızı (2013)

Marcus Zusak tarafından yazılan filmin konusu olarak, Death, Liesel Meminger’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında dokuz yaşındayken bir Alman çalışan sınıf mahallesinde yetiştirilmesinden başlayan hikayesini anlatıyor. Liesel çok geçmeden kitaplarla öyle bir bağ kurar ki onlarla bir tür aşk ilişkisi yaşamaya başlar. Bir süre sonra da kitap çalmaya ve çaldıklarını da üvey babası ve diğerlerine getirmeye başlar. Death tarafından kaleme alınan roman 2007’de yayınlanmıştır ve halen de gayet başarılı bir biçimde satışı devam etmektedir.

Ejderha Dövmeli Kız (2009)

İsveçli yazar Stieg Larsson’un Millennium Üçlemesi, tam 41 ülkede 21 milyon satarak rekor kıran, nefes nefese bir roman dizisi. Yayınladığı dönemde kendi topraklarında izlenme rekorları kıran filmin konusu karmaşık gibi dursa da aslında çok basit. Ejderha Dövmeli Kız’da, hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden gizemli, asosyal, uyumsuz, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander, tam 40 yıl önce kaybolan Harriet Venger’i bulmaya çalışır. Bu süreçte de birkaç cinayeti açığa çıkarır. Filmin başında avcı olan Vanger, filmin sonunda doğru av durumuna düşmüştür. Son dakikasına kadar heyecanın ve gerilimin eksik olmadığı bu filmi henüz izlemediyseniz, hiç vakit kaybetmeyin deriz…

Benjamin Button’in Tuhaf Hikayesi (2008)

öneri listesinde de yer alan ve sinema severlerin kesinlikle izlemesi gereken yapıtlardan bir tanesi olan Benjamin Button’in Tuhaf Hikayesi, konu olarak daha önce hiç karşılaşmadığınız bir tür. Başrollerinde Brad Pitt, Cate Blanchett ve Tilda Swinton gibi ünlü isimlerin olduğu bu yapım aynı zamanda Oscar ödüllü filmler arasındadır.

Pi’nin Yaşamı (2012)

Yann Martel’in en çok satan ve aynı isme sahip olan kitabından esinlenen bu güzel film, bir hayvan bakıcısı ve genç oğlunu merkezine alan sihirli bir macera öyküsünü anlatmaktadır.

Hint filmleri arasında oldukça farklı bir yeri olan filmin başlangıcında Kanadalı bir yazar, Pi Patel’i ziyaret edip onun hayat hikayesini anlatmasını ister. Hayatı maceralarla dolu olan Pi, hikayesini anlatmaya başlar ve olaylar gelişir… Pi Patel’in hikayesinde, Hindistan’daki bir hayvanat bahçesinden Pasifik Okyanus’una uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası ve sonrasında yaşananlar etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır. Gemiz kazasının sonrasında Pi’nin bulunduğu filikada yaralı bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı yer alır. Film, bu karmaşık ortamda genç adamın nasıl hayatta kaldığını beyaz perdeye aktarır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın