İzlenmesi Gereken En Güzel Filmler

yorumsuz
71 views

İzlenmesi Gereken En Güzel Filmler

FİGHT CLUB

1999 ‧ Dram/Gerilim ‧ 2 saat 31 dakika
8,8/10 IMDb

Bu kült klasiğinden başlıyorum çünkü mutlak bir favori. Hikaye, erkeklik ve tüketim kültürüyle mücadelelerini yenmek için “radikal bir psikoterapi biçimi” olarak bir dövüş kulübü başlatan isimsiz bir kahramanın etrafında dönüyor.

THE GREEN MİLE

1999 ‧ Dram/Fantastik ‧ 3 saat 9 dakika
8,6/10 IMDb

Bir hapishanede gardiyanlık yapan Paul Edgecomb’un görevi, hücrelerinden alınan idam mahkumlarını, elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına kadar olan bir millik yeşil yoldan götürmektir. Edgecomb yıllar boyunca bu yoldan sayısız idam mahkumu nakleder. Ama hiçbirisi onu John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı biri olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça duygulu ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb onunla yakınlaştıkça artık hiç beklenmedik yerlerde mucizelerin olabileceğine inanmaya başlayacaktır.

THE GODFATHER 

1972 ‧ Dram/Suç ‧ 2 saat 58 dakika
9,2/10 IMDb

The Godfather’ı duymayan kalmış mıdır? Bu film, 1940’ların sonlarında New York’ta gerçekleşen bir çete savaşının patlak vermesi etrafında dönüyor. The Godfather yaygın olarak “dünya sinemasındaki en büyük filmlerden biri” ve en etkili filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu, izlemeniz için yeterli değilse, ne yapacağımı bilmiyorum.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın