Candyman’in yönetmeni Nia DaCosta, filmden ilgi çekici bir animasyon teaser yayınladı

yorumsuz
203 views

Candyman’in yönetmeni Nia DaCosta, filmden ilgi çekici bir animasyon teaser yayınladı

Korku filmi Candyman’in yönetmeni Nia DaCosta, sonbaharda gösterime girecek filmden ilgi çekici bir animasyon teaser yayınladı.

Kapan (Get Out) ve Biz (Us) gibi filmlerle korku türüne farklı bir soluk getiren Jordan Peele‘ın yapımcı koltuğunda oturduğu Şeker Adamın Laneti (Candyman), salgın ortaya çıkmasa geçtiğimiz hafta gösterime girmiş olacaktı. Vizyonu 25 Eylül 2020 tarihine ertelenen filmin yönetmeni Nia DaCosta, filmin odağındaki Candyman karakterinin orijiniyle ilgili hazırladığı özel bir animasyon çalışmayı kişisel Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.

Bir teaserdan çok iki buçuk dakikalık bir kısa film formunda olan video, siyahların yıllar boyunca yaşadığı şiddet ve ölümlerden farklı farklı hikâyeler sunarken bu öyküleri animasyon kuklalarla anlatıyor. Yaşanan ırkçılık temelli şiddet ve sosyal eşitsizlik gibi konulardaki Black Lives Matter mücadelesi, George Floyd‘un öldürülmesinden sonra daha da büyürken, filmin kısa süreli anlatısı güncelin yansımasını içermeyi de başarıyor.

Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo, Vanessa Williams, Tony Todd gibi isimlerin yer aldığı filmden yayınlanan animasyon teasera aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kristen Stewart, Pablo Larraín’in yeni filminde Prenses Diana’ya hayat verecek

Ünlü oyuncu Kristen Stewart, Şilili usta sinemacı Pablo Larraín‘in yeni filmi Spencer‘da Prenses Diana‘ya hayat verecek.

2016 yapımı Jackie ile suikasta kurban giden ABD Başkanı John F. Kennedy‘nin eşi Jacqueline Kennedy‘nin hayatına odaklanan Şilili sinemacı Pablo Larraín, bir sonraki projesinde rotasını Birleşik Krallık’a ve kraliyet ailesinin üzerine en fazla konuşulan figürlerinden Prenses Diana‘ya çeviriyor.

Taboo ve Peaky Blinders dizilerinin yaratıcısı ve Locke, Şark Vaatleri (Eastern Promises) gibi filmlerin senaristi Steven Knight‘ın kaleme aldığı film Spencer, kraliyet ailesinin Noel tatilinde olan Prenses Diana’nın, Prens Charles ile olan evliliğini bitirme kararını aldığı hafta sonuna odaklanacak. Diana Spencer’a hayat verecek ismin ise ünlü oyuncu Kristen Stewart olacağı açıklandı. Filmin çekimlerine 2021 yılında başlanması bekleniyor. Stewart son olarak Seberg, Charlie’nin Melekleri (Charlie’s Angels) ve Derin Sular (Underwater) gibi yapımlarda yer aldı.

1981 yılında evlenen Prens Charles ve Prenses Diana Spencer, şiddetli geçimsizlik, evlilik dışı ilişkiler gibi sebeplerle gelgitli bir evlilik hayatı sürmüş ve 1992 yılında ayrılmışlardı. 1996 yılında Prens Charles’tan boşanan Diana, 1997 yılında trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın