Sevişmek Nedir?

yorumsuz
182 views

Sevişmek Nedir?

Seksi sürekli düşünüyoruz, seks hakkında hayaller kuruyoruz. Gün içinde fantezilerle bezeli rüyalara çekilebiliyor, geceleri ise muhakkak dudak uçuklatan bir seks ile sonlandırmayı hayal ediyoruz. Kısacası cinsellik peşinde çok fazla zaman ve duygu harcıyoruz.

Doğumu, ölümü, AIDS gibi korkutucu hastalıkları ya da “namus” cinayetleri gibi çarpık ahlaki kavramları düşündüğünüzde, hayatta kalmamızın da kalamamamızın da mutlaka bir şekilde seks ile iç içe geçtiğini görüyoruz. Peki, insanı ve insan dinamiklerini bu denli etkileyecek güce sahip seksin ne olduğunu biliyor muyuz?

Seks Nedir?

İnsanlar cinselliği farklı şekillerde tanımlar ve yine farklı şekillerde deneyimlerler. Ancak aslında seks, en basit tanımı ile kendinizle veya diğer insanlarla yaptığınız her türlü cinsel aktiviteyi tanımlar.

Seks Çok Çeşitlidir

Seks, farklı insanlar için farklı anlamlara gelebilir. Çoğu kişi “seks yapmak” hakkında konuştuğunda genellikle cinsel ilişkiden, yani penetrasyonun olduğu ilişki halinden bahseder. Fakat penetrasyon olmadan seks yapmak da mümkündür. Öpüşmek, dokunmak, sürtünmek ve okşamak gibi şeyler seksin alt başlıkları değil, ta kendisi olabilecek, size kendinizi iyi hissettirebilecek şeylerdir. Tüm bu seçeneklerinizi bilmek, çıkacağınız haz dolu yolculukta sizin için en iyi olan zevki bilinçli seçimlerle ilerlemenize yardımcı olabilir.

Seksin sadece başarıyı yakaladığınız bir ritimde ileri geri savrulmaktan ibaret sanmamalı, sadece bu şekilde icra etmemelisiniz. Sevişmek içinde çok fazla duygu barındırdığı kadar durum ve pozisyon da barındırır. Bu nedenle yaşamın kendisine bu denli ait olan cinselliğe dair neler öğrenebileceğinize biraz zaman ayırmak faydalı olacaktır. Şimdi gelin seksin çatısı altına giren bütün tahrik edici unsurları yeniden hatırlayalım.

Dokunma

Dokunmak seksin çok sönük bir tarafı gibi mi geliyor? Bir daha düşünün… Kişinin kendi ya da karşısındakinin göğüslerine, kalçalarına ya da vücudundaki herhangi bir erojen bölgeye dokunması tek başına bir cinsel aktivitedir. Cinsel duyguları uykularından uyandırmak için dokunmak kadar etkili pek az şey vardır.

Öpüşme

Yanaklara, dudağa, hatta el parmaklarının ucuna kadar vücudun her bir noktası öpülmeye müsaittir. Hayatta pek çok şey olabilen insan, yatak odasında öpülmeyi bekleyen koskoca bir arazi gibidir. Yine de öpüşme seksin bir parçası olarak algılanmaz. Oysa sıcacık bir nefes ve ne yapacağı kestirilemeyen kışkırtıcı dil darbeleri ile birleştiğinde öpücük öldürücü bir silaha dönüşebilir. Kısacası öpüşme seksin başlangıcı, kendisi ve sonrasına ait en önemli bileşenidir.

Mastürbasyon

Pek çok insanın ilk cinsel deneyimi aslında mastürbasyondur. Mastürbasyon göğüslerini kalçaların veya cinsel organın stimülasyonuyla kendinize dokunmayı içerir. Mastürbasyon, ne tür dokunuşlardan hoşlandığınızı öğrenmek, bedeninizi keşfetmek ve kendi zevk noktalarınızı çıkartmak için iyi bir yoldur. Seks oyuncakları bazen mastürbasyonu geliştirmek için size yardımcı olabilir.

Seksin sihirli parmaklarla işleyen bu tarafı, insanların tek başlarına veya partnerleri ile yapabilecekleri bir cinsel aktivitedir. En iyi tarafı da budur zaten; hazzı yaşamak için bir başkasına duyduğunuz ihtiyacı ortadan kaldırır. Kimi her gün mastürbasyon yapar, kimi ara sıra ve kimi de hiç mastürbasyon yapmaz. Günlük hayatınıza müdahale ettiğini hissetmediğiniz sürece mastürbasyon yapmanın yanlış bir tarafı yoktur. Aslına bakacak olursanız, her insanın böylesi dokunuşlara ihtiyacı vardır.

Cinsel İlişki

Cinsel ilişkinin seksin diğer öğelerinden sıyrılıyor olmasının asıl nedeni çiftlere seçebilecekleri farklı ve kışkırtıcı pozisyonlar sunuyor olmasıdır. Cinsel ilişki çoğu zaman hem kadın hem de erkek için orgazm ile sonuçlanır. Kesin sonuç içinse ön sevişmeyi unutmamak gerekir.

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda unutulmaması gereken en önemli şey korunmaktır. Hem doğum kontrolü hem de cinsel yolla bulaşan hastalıkları yatak odanızdan uzak tutmak için OKEY Prezervatif ailesinden kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın